Wydarzenia

MAMY 10 LAT!

Z okazji 10 rocznicy działalności naszej firmy bardzo dziękujemy wszystkim Klientom za zaufanie i współpracę!

BiW REPREZENTUJE MONIKĘ OLEJNIK W PROCESIE W SPRAWIE ARTYKUŁU OPUBLIKOWANEGO „wSIECI”

W sprawie przeciwko redaktorowi naczelnemu „wSieci” Jackowi Karnowskiemu oraz wydawcy tego tygodnika spółce Fratria z Gdyni  pani  Monika Olejnik była reprezentowana przez prawników kancelarii Brudkowski i Wspólnicy- mec. Roberta Sagana i mec. Tomasza Gałczyńskiego.  Sąd przyznał rację Monice Olejnik  i uwzględnił jej powództwo w zakresie ochrony dobrego imienia naruszonego przez opublikowanie na łamach „wSieci” w październiku 2013 r. artykułu „Brunatne pióra”.

W publikacji, która krytykowała dziennikarzy za poruszanie tematu pedofilii w Kościele i porównywała ich działania  do metod goebelsowskiej propagandy, wykorzystany został wizerunek Moniki Olejnik.

Po trwającym ponad 4 lata procesie, zapadł prawomocny wyrok wydany przez Sąd Apelacyjny w Warszawie, na mocy którego pozwani są zobowiązani do opublikowania odrębnych przeprosin wobec Moniki Olejnik.  Dodatkowo Sąd nakazał im zapłatę na wskazany cel społeczny- konto Fundacji Radia ZET.

Fronda przeprasza Monikę Olejnik za „Resortowe dzieci”

Fronda PL Sp. z o.o. – wydawca książki „Resortowe dzieci – media” opublikowała w mediach przeprosiny Pani Moniki Olejnik za naruszenie jej dóbr osobistych.

Publikacja przeprosin to efekt ugody sądowej w sprawie o ochronę dóbr osobistych prowadzonej w imieniu Pani Moniki Olejnik przez prawników Kancelarii – Mec. Roberta Sagana i Mec. Tomasza Gałczyńskiego.

W załączeniu przedstawiamy przeprosiny opublikowane na łamach dziennika „Rzeczpospolita”.

Podziękowania dla BiW za pomoc pro publico bono

Mec. Bartosz Kaczmarski i Mec. Robert Sagan przygotowali na zamówienie organizacji społecznej opinię prawną dot. zasad finansowania akcji bezpłatnego doradztwa i badań w zakresie HIV/AIDS przez jednostki samorządu terytorialnego. W wyniku argumentacji zawartej w analizie prawnej, Biuro Pomocy i Projektów Społecznych UM Warszawy zmieniło warunki konkursu i objęło finansowaniem również pracę pielęgniarek w punktach anonimowego i bezpłatnego testowania w kierunku HIV. Cieszymy się, że w ten sposób mogliśmy udzielić wsparcia organizacjom zajmującym się ważnym społecznie problemem walki z HIV/AIDS.