FMCG

Branża FMCG to wyjątkowe wyzwanie dla prawników, gdzie często szybkość porady prawnej decyduje o sukcesie działania rynkowego. Rozumiemy, jak ważna jest szybka porada, która uwzględnia cele biznesowe klienta. Rozumiemy, jak porada prawna może wpływać na strategie marketingowe i sukces sprzedażowy. 

Mamy szczególne doświadczenia w doradztwie prawnym dla branży FMCG. Od lat reprezentujemy producentów kosmetyków, napojów, używek, leków, żywności i innych dóbr codziennie kupowanych przez konsumentów. Doradzamy w sprawach regulacji branżowych, administracyjnych, regulacyjnych. Współpracujemy na co dzień z działami marketingu i sprzedaży. Bronimy naszych klientów przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi, chronimy marki, oceniamy kampanie reklamowe, walczymy w sądach o zakazy reklamowe lub przeciwko takim zakazom.

Celem lepszej pomocy klientom, współpracujemy z ekspertami w dziedzinie badań zachowań konsumenckich, wzornictwa przemysłowego czy psychologii reklamy.

Naśladownictwo towarów i opakowań, fałszywe lub wprowadzające w błąd oznaczenia, nieuczciwa reklama porównawcza, ochrona danych osobowych, skargi konsumenckie, interwencje Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów lub Inspekcji Handlowej, to tylko ilustracja zagadnień, którymi codziennie zajmują się nasi prawnicy. 

Oferujemy pełną reprezentację procesową przed sądami powszechnymi oraz innymi instytucjami.